Podziemny Świat Labiryntów Tygrysa +3

S10: Bóg umarł

Po wybiciu wszystkich strażników w lochu, Silius z Sylanną zaczęli zabezpieczać resztę podziemia, przy okazji czego znaleźli magazyn, w którym strażnicy zamknęli cały nasz sprzęt. Wszyscy szybko zaopatrzyli się w co potrzebowali, Nora podleczyła się znalezioną miksturą i zaczęliśmy zastanawiać się, co dalej. Z parteru dobiegały nas odgłosy zaalarmowanych strażników. Na szczęście udało nam się ich ominąć, bowiem Sylanna znalazła ukryte przejście, łączące loch z piwnicą pałacu.

http://kinooze.com/wp-content/uploads/2012/11/secret-passage.jpg

Gdy wyszliśmy z tajnego tunelu, naszym oczom ukazał się skład wina i, co ważniejsze, mikstur leczenia. Wszyscy się podleczyli i wyśmiali genialny pomysł Hasritha, by wysadzić pałac wielką beczką wina. Wzięliśmy zapas mikstur, uformowaliśmy szyk z Hasrithem na przedzie a Siliusem na tyle i ruszyliśmy dalej.

https://www.thelocal.de/userdata/images/article/de/28835.jpg

Dotarliśmy do sali tronowej – wielkiej hali z matowego, białego kamienia o sklepieniu przypominającym gwieździste niebo, podpartym kilkoma potężnymi filarami. Na jej końcu, na podwyższeniu, stał tron z kryształowym półksiężycem w oparciu. Na tronie siedział Wielki Książę, pod tronem klęczał kleryk, którego nie udało się nam zabić w Gildii Magów, a po bokach tronu stały dwa posągi.

https://d1rktuf34l9h2g.cloudfront.net/b/b3/500x1000px-LL-b30941b0_211420_2013-10-03_00137.png

Wielki Książę nie był zbyt zadowolony, że kleryk pozwolił uciec magom, więc poderżnął mu gardło. Plama krwi zaczęła parować, a władca zaczął ową parę pochłaniać, powoli unosząc się w powietrzu, otoczony „orbem” energii, gdy na zewnątrz zaczęło robić się ciemniej, jak przy częściowym zaćmieniu słońca.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/2b/61/44/2b6144e99b0925e9a5df1663b4454b27.jpg

Oprócz tego posągi przy tronie się ożywiły i ruszyły w naszą stronę. I wyjścia z sali zmieniły się w portale. Zaczęła się walka. Po tradycyjnym wyrywaniu rąk, zmienianiu się w Yeti, strzelaniu z łuku i atakowaniu z salta, posągi zostały przerobione na żwirek dla kotów, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że jak czymś strzelić w „orb”, to wyleci z któregoś portalu. Sprawdziliśmy też, że działa to w drugą stronę. Wyglądało na to, że chwilowo nie jesteśmy w stanie nic zrobić Wielkiemu Księciu.

Endless GIF - Find & Share on GIPHY

Dopóki Silius nie wpadł na pomysł, by rozwalić kryształ w tronie. Po tym „orb” energii zmienił się w niestabilny „orb” energii, a po paru atakach kosturem druida Argotana, stało się coś niesamowitego [ZOBACZ ZDJĘCIA].

https://cdn.shutterstock.com/shutterstock/videos/5539433/thumb/1.jpg

Na zewnątrz doszło do całkowitego zaćmienia, Wielki Książę rozpękł się w wielką istotę z ciemności, która objęła łapami całą salę, w której zrobiło się dość ciemno. W tym momencie znowu wiedzieliśmy, co robić. Co prawda Silius raczej nie dałby rady urwać temu czemuś ręki, ale próbował. Nora strzelała z łuku, a na chwilę została teleportowana do bocznego pomieszczenia. Hasrith naparzał obroty i salta z olbrzymim mieczem jak opętany, przy okazji przyjmując wszelkie ciosy na pancerz, aż mu się trochę blachy powgniatały. Sylanna natomiast w przerwach w byciu nastolatką, buntującą się przeciwko pradawnemu założycielowi kręgu druidzkiego, strzelała w boga kawałkami lodu. Także każdy robił swoje, aż w końcu udało nam się na tyle osłabić boga, że Sylanna wessała go w kawałek orikalcjum w kosturze. Bóg się zakotłował w środku, a potem wszystko wróciło do normy. Wszystko było bardzo epickie, z lootem włącznie.

https://wallpaperscraft.com/image/explosion_dark_light_flash_69051_2560x1600.jpg

Oprócz możliwości ograbienia skarbca Księstwa (na szczęście to fantasy i dług publiczny nie istnieje), zostania bohaterami narodowymi, otworzeniu portalu z sali tronowej do naszej twierdzi oraz znalezieniu astralnego miecza, dorwaliśmy też Tardi… znaczy się, kulę, która pozwala się teleportować w dowolne miejsce, po uprzednim wklepaniu współrzędnych miejsca.

http://www.mining.com/wp-content/uploads/2016/01/vault-grundeinkommen-gold-900x506.jpg

Po przywłaszczeniu tego wszystkiego, powróciliśmy portalem do twierdzy, by odpocząć i zaplanować, któremu awatarowi złożyć wizytę, jako następnemu.

Comments

Jaggred Sietnik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.